Przyjazne środowisku ciecze obróbcze

Przyjazne środowisku ciecze obróbcze

Praca w branży narzędziowo-obróbczej jest bardzo wymagająca i stawia wiele wyzwań. Stosowanie odpowiednich produktów może nie tylko usprawnić wykonywanie obowiązków, ale również zwiększyć bezpieczeństwo w miejscu pracy, a przy tym zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko. W Lubrinnova podjęliśmy wyzwanie stworzenia środków, które spełniają wymagania branży, a nawet je przewyższają.

Lubrinnova – kim jesteśmy?

Jako Lubrinnova stanowimy część grupy APG, naszą specjalnością jest opracowywanie innowacyjnych biolubrykantów przemysłowych, które tworzymy na bazie odnawialnych surowców. Lubrinnova jest liderem w dziedzinie przemysłowego smarowania. Wprowadzamy na rynek rozwiązania, które są skuteczne, bezpieczne dla operatorów, a przy tym nie szkodzą środowisku naturalnemu. Nasz zespół to doświadczeni i wykwalifikowani specjaliści – chemicy, inżynierowie oraz technicy – którzy dokładają wszelkich starań, aby opracowywane rozwiązania przewyższały oczekiwania klientów. Lubrinnova to nie tylko produkcja najwyższej klasy cieczy obróbczych przyjaznych środowisku, ale również świadczenie kompleksowych usług serwisowania i monitorowania oleju, aby zapewnić maksymalną wydajność i przedłużoną żywotność maszyn w przedsiębiorstwach naszych klientów.

Redukcja emisji CO2

Naszym nadrzędnym celem jest wspieranie procesu dekarbonizacji, ponieważ doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak wielkie znaczenie dla czystości środowiska naturalnego ma redukcja emisji CO2. Mając to na uwadze, zapewniamy naszym klientom fachowe doradztwo w zakresie dekarbonizacji, aby pomóc ich firmom wejść na drogę zrównoważonego rozwoju. Wspieramy przedsiębiorstwa we wdrażaniu strategii ograniczających ich ślad węglowy, dzięki czemu możliwa jest nie tylko ochrona środowiska, ale również optymalizacja ich kosztów produkcyjnych. Co więcej, korzystając z produktów marki Lubrinnova, nasi klienci mogą przekształcić zrealizowane redukcje emisji CO2 w cyfrowe tokeny, którymi następnie można operować na dedykowanych platformach finansowych.

Ciecze obróbcze Lubrinnova – bezpieczne dla środowiska i operatorów

Produkty Lubrinnova opracowane są w taki sposób, aby nie szkodzić środowisku i korzystającym z nich pracownikom. Ciecze obróbcze tworzone są na bazie estrów olejów naturalnych, które zmniejszają ryzyko wystąpienia podrażnień i alergii skórnych, nie zawierają niebezpiecznych substancji, a wyższa temperatura zapłonu i mniejsza łatwopalność, w porównaniu do olejów mineralnych, wpływają na bezpieczniejsze środowisko pracy.

Lubrinnova = bezpieczeństwo, skuteczność, zrównoważony rozwój i korzyści ekonomiczne.