Zalety cieczy obróbczych Lubrinnova

Zalety cieczy obróbczych Lubrinnova

Ciecze do obróbki metali muszą być nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne i ekonomiczne w użytkowaniu. Takie właśnie są ciecze obróbcze Lubrinnova – nie tylko wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, ale znacznie je przewyższają. Szukasz najwyższej klasy rozwiązań dla swojego przedsiębiorstwa? Wybierz Lubrinnova i ciesz się benefitami płynącymi ze stosowania przyjaznych środowisku cieczy obróbczych.

Właściwości użytkowe

Nasze ciecze obróbcze to najwyższej klasy środki, które cechują się doskonałą smarownością – zapewniają wysoką jakość powierzchni oraz zmniejszają efekt zamglenia. Tak dobre właściwości smarujące pozwalają również na lepsze wykończenie detali i dłuższą żywotność urządzeń.

Bezpieczeństwo operatorów

Do zalet cieczy obróbczych Lubrinnova należy z całą pewnością zaliczyć bezpieczeństwo operatorów. Dzięki zastosowaniu estrów olejów naturalnych, które wykorzystywane są również w branży kosmetycznej, ciecze te nie zagrażają zdrowiu osób pracujących z nimi. Są one przyjazne dla skóry, nie powodują podrażnień i alergii skórnych. Co więcej, środki te tworzą duże krople, które szybciej – w porównaniu do olejów mineralnych – opadają na ziemię, a tym samym operatorzy nie są narażeni na wdychanie ich oparów. Ciecze obróbcze posiadają wyższą temperaturę zapłonu, a co za tym idzie, są mniej łatwopalne. Przekłada się to bezpośrednio na mniejsze zagrożenie przeciwpożarowe, które może powstać podczas obróbki wytwarzającej mgłę olejową.

Troska o środowisko

Nasze ciecze obróbcze są przyjazne środowisku naturalnemu – nie zawierają niebezpiecznych substancji, a tym samym nie wymagają oznakowania CLP. Środki te produkowane są z surowców odnawialnych, dzięki czemu możliwa jest realizacja celów ekonomii o obiegu zamkniętym. Co więcej, ciecze na bazie estrów umożliwiają ich późniejszy odzysk – po użyciu mogą być bowiem zebrane i przekształcone w biodiesel, biomasę lub zawrócone do ponownego użycia, przechodząc przedtem odpowiednie uzdatnienie. Ciecze obróbcze Lubrinnova wspierają więc produkcję energii odnawialnej.

Co więcej, biorąc pod uwagę dążenia Unii Europejskiej do osiągnięcia neutralności węglowej, warto już teraz przygotować się do procesu dekarbonizacji. Dzięki zastosowaniu ekologicznych cieczy obróbczych możliwe jest zmniejszenie śladu węglowego przedsiębiorstwa. Takie rozwiązanie przede wszystkim pozytywnie wpływa na środowisko naturalne, ale przynosi również duże korzyści dla samej firmy, budując jej pozytywny wizerunek i zwiększając konkurencyjność. Im wcześniej dokonamy transformacji w celu dekarbonizacji, tym będzie ona tańsza i łatwiejsza – zwlekając, narażamy się na problem z dostępnością produktów oraz specjalistów w tym zakresie. Zmiany klimatyczne postępują, dlatego trzeba działać już dziś!

Korzyści ekonomiczne dla Twojego przedsiębiorstwa

Bezpieczeństwo i skuteczność działania to niejedyne powody, dla których warto stosować ciecze obróbcze Lubrinnova. Pozwalają one również na obniżenie kosztów przedsiębiorstwa – niska lotność oraz zmniejszenie zjawiska mgły olejowej prowadzą do redukcji zużycia nawet o 10-40% w stosunku do olejów mineralnych.

Stosowanie przyjaznych środowisku cieczy obróbczych Lubrinnova to szereg korzyści dla Twojego przedsiębiorstwa – zarówno w zakresie bezpieczeństwa pracowników, jak i kwestii ekonomicznych oraz użytkowych. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do kontaktu!