O firmie

Lubrinnova, reprezentująca innowacyjność i wizjonerskie podejście grupy APG, na co dzień kieruje tą energią w kształtowanie i wprowadzanie na rynek nowatorskich produktów oraz rozwiązań dla branży ekologicznych cieczy obróbczych. Zlokalizowana w Inveruno, zaledwie 15 km od strategicznie położonego węzła Marcallo-Mesero oraz lotniska Malpensa, firma ta działa na terenie o powierzchni 160 000 m², gdzie powstaje nowa ekologiczna strefa przemysłowa APG.

Jako lider w dziedzinie ekologicznych cieczy obróbczych, Lubrinnova nieustannie poszerza horyzonty badań i innowacji, przekraczając ustalone normy, aby oferować rozwiązania zrównoważone, spełniające przyszłe potrzeby branży.

Od założenia w 2020 roku przez zespół zdeterminowanych inżynierów i chemików, którzy podjęli wyzwanie transformacji przemysłu, Lubrinnova znacząco poszerzyła swoje portfolio produktów i usług, budując strategiczne partnerstwa na całym świecie. To głębokie przekonanie o sile współpracy i tworzenia trwałych relacji z partnerami oraz klientami jest kluczowe dla naszej filozofii.

Nasza wykwalifikowana kadra, w skład której wchodzą inżynierowie, chemicy i technicy, nieustannie pracuje nad opracowywaniem rozwiązań, które nie tylko sprostają, ale przewyższą oczekiwania naszych klientów.

W tym kontekście, współpraca z Syntaco jako autoryzowanym dystrybutorem naszych ekologicznych cieczy obróbczych stanowi przykład doskonałego połączenia innowacyjności marki Lubrinnova z profesjonalizmem i zaangażowaniem Syntaco. Synergia ta, wynikająca z połączenia zaawansowanych produktów Lubrinnova z dedykacją i ekspercką wiedzą Syntaco, pozwala na osiąganie wspólnych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju i przyczynia się do zrewolucjonizowania branży, podkreślając nasze wspólne zobowiązanie do promowania zrównoważonych praktyk przemysłowych.

Misją Lubrinnova jest tworzenie zaawansowanych technologii i ekologicznych produktów zastępujących środki smarne na bazie paliw kopalnych.

0+ surowców które możemy wybrać do tworzenia naszych produktów.
0 ton produktów Lubrinnova zasiliło międzynarodowy przemysł w 2023 roku!
0 ton redukcji emisji CO2 dzięki wykorzystaniu naszych produktów.

Doświadczenie i innowacje

Nasze doświadczenie w wyborze najbardziej odpowiednich baz i najbardziej funkcjonalnych dodatków do potrzeb klienta, nasza skłonność do wyprzedzania czasów i opracowywania nowych rozwiązań dla rynku, pozwoliły nam stworzyć koncepcję ECO-Design, która doskonale wpisuje się w koncepcję gospodarki o obiegu zamkniętym, pozwalając nam zoptymalizować zasoby i surowce.

Filozofia Lubrinnova

Przyjazny, zrównoważony, odnawialny.

  • Brak substancji niebezpiecznych, a tym samym brak wymogów kart MSDS.
  • Środki przyjazne dla środowiska.
  • Bezpieczny dla operatorów.
  • Surowce odnawialne Bio-Based.
  • Produkty biodegradowalne.
  • Zrównoważony rozwój Real Circular Economy.
  • Wyprodukowano we Włoszech.